Apple’nin CEO’su Tim Cook’a göre kodlama herhangi bir ülkedeki bir öğrencinin öğrenebileceği en iyi yabancı dil.
Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir görüşme de dâhil bir haftalık Fransa turunda olan teknoloji lideri, Fransız markası Konbini ile yaptığı videolu röportajda eğitim üzerine görüşlerini anlattığı kısa bir görüşme yaptı.
“Eğer bir Fransız veya 10 yaşında olsaydım kodlama öğrenmenin İngilizce öğrenmekten daha önemli olduğunu düşünürdüm. Kimseye İngilizce öğrenmeyin demiyorum ancak bu dünyada 7 milyar kişiyle iletişim kurabileceğiniz bir dil. Bence kodlama dünyadaki her devlet okulunda verilmesi gereken bir ders.”
Ayrıca programlamanın her daldaki öğrencileri daha dikkatli ve deneysel düşünmeye teşvik ettiğini de ekledi: “Bu sadece bilgisayar uzmanları için geçerli değil. Teknoloji arka koltuktayken, yaratıcılık ön koltukta yer alıyor.”.
Apple oyunun burasında önemli bir noktada. Cook burada kendi firmasının programlama dili –Swift-i tanıtmaya başladı. Şöyle ki, geliştirmenler bu dili kendi ürün ekosistemlerinde uygulamalar oluşturmak için kullanıyorlar.
Fakat Cook’un kodlama eğitimini desteklemesinin altında şu neden yatıyor; bilgisayar bilimi eğitimi bugünün gençlerine yönelik en uygulanabilir ve yararlı kariyer yollarından biri.
2017 yılı bilgisayar bilimi üniversite mezunları ve açılan programlama meslekleri
Bilgisayar bilimi mezunları: 59581
Mevcut programlama meslekleri: 527169
Araştırmalar gösteriyor ki; yabancı bir dil öğrenmek beyin için birçok yönden çok faydalı. Bir insanın hoşgörüsünü yükseltirken kişiliğini de değiştirebilir. İş dünyasında yer alabilmek için kendinizi daha işe alınabilir hale getirirken bu faydalardan da mahrum kalmamalısınız.
https://qz.com/1099791/apples-tim-cook-says-coding-is-better-than-learning-english-as-a-second-language/?utm_source=qzfb

Arkadaşlarınızla paylaşın!