“Eski İstanbul’da yepyeni bir anaokulu”

MİA Emirgan Anaokulu, Emirgan Mahallesi’nde bulunmaktadır. Merkezi bir konumda bulunmasına rağmen sessiz, sakin, şehrin gürültüsü ve karmaşasından uzaktadır. Anaokulumuz Emirgan Korusu’na en yakın anaokuludur ve çevresi oldukça yeşildir. Toplamda 600 metre kare olan üç ayrı bahçemiz; çocukların bilişsel ve motor becerilerinin gelişimini destekleyecek şekilde tasarlanmış ve nitelikli oyuncaklarla donatılmıştır.

Atölye, sınıflar, anasınıfı ve yemekhanelerin bulunduğu üç katlı binamız deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde inşa edilmiştir ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından hazırlanmış depreme dayanıklılık raporuna sahiptir. Binanın içindeki ve dışındaki tüm yaşam alanları Reggio Emilia yaklaşımından ilham alan iç mimarlar tarafından pedagojik danışmanlarımız denetiminde tasarlamıştır. İstanbul’un yeşil Emirgan semtinde yer alan MİA Emirgan Anaokulu, çocukların kendi ihtiyaçlarına göre kullanabileceği, her an doğallıkla değişip dönüşebilen iç ve dış mekân tasarımıyla Sarıyer Anaokulları arasında özgün  bir yere sahiptir.

MİA Emirgan, Sarıyer Anaokulu; çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerinin çok büyük bir kısmını tamamladıkları okul öncesi eğitim çağlarında; hak ettikleri gibi huzurlu, doğa ile iç içe, içinde yaşadığı mahalleyi bilerek, kent kültürünü içselleştirerek, yaşadıkları şehrin kültür ve sanat olanaklarından faydalanarak büyümesini amaçlar. Çünkü bir çocuğun büyüdüğü çevre okul öncesi eğitimde Reggio Emilia yaklaşımını benimseyen MİA Anaokulları felsefesine göre, en büyük öğretmendir. Ancak MİA Emirgan Anaokulu kadrosu olarak bir okulu “okul” yapan en temel bileşenin her biri ayrı birer birey olan çocuklar ve öğretmenler olduğunun da bilincindeyiz.

MİA Emirgan Anaokulu’nda tüm öğretmenlerimiz, Okul Öncesi Öğretmeliği Lisans ve Çocuk Gelişimi Ön Lisans mezunudur. Aynı zamanda Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık Lisans ve Lisansüstü mezunu tam zamanlı psikologlarımız gözlem ve uygulamaları ile MİA Emirgan Anaokulu yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır.

Doğadan ilham alan kentli bir okul olma hayaliyle yola devam eden MİA Emirgan, Sarıyer Kreşler ve Anaokulları okul öncesi eğitim anlayışıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için anasayfamızı ziyaret ediniz.

MİA Emirgan Anaokulu’nda bir gün:

Bütün aileler elbette çocukları için “en iyi anaokulu” nu bulmak isterler. Ancak bir çocuk için “en iyi anaokulu ” diye bir şey yoktur, onun duygu dünyasına en yakın anaokulu vardır. MİA Emirgan, Sarıyer en iyi kreş veya anaokulu mertebesini bizzat okula gelen çocukların kalbinde kazanmak ister. Çocuğunuzun ailesinden bağımsız olarak bağ kuracağı, aidiyet duygusuyla ilk adımlarını atacağı bir yaşam alanı yaratabilmek için çalışır.

MİA Emirgan Kreş ve Anaokulu’nda bir çocuk; okula geldiğinde önce kendine ait portmantosuna eşyalarını koyar, sonra mekândaki tüm yetişkinlerin ve çocukların onu görebileceği bir alandan geçer ve ailesinin ona sunduğu dünyanın ötesinde yepyeni bir topluluğun içine girer. MİA Emirgan Anaokulu’nda olmak başlı başına bir mutluluktur. Zamandan bağımsız araştırdığı projesi, onunla iş birliği yapan öğretmenleri, hayatı birlikte keşfettiği oyun arkadaşları, harika yemekler pişiren aşçıları ve daha sevdiği pek çok şey onu beklemektedir.

MİA Emirgan kreşlerinde okul öncesi eğitim çalışmalarının önemli bir bölümü bahçe ve oyun alanlarında geçer. MİA Emirgan Anaokulu’nda okul öncesi eğitim okul duvarlarıyla sınırlı değildir. İçinde bulunduğu büyük şehrin olanakları ve kültürel zenginliği okul yaşamının bir parçasıdır.

MİA Emirgan, Sarıyer Anaokulu’nda bir çocuk; okul öncesi İngilizce eğitim programı sayesinde dünya dili olan İngilizce ile tanışırken başka dillerin ve kültürlerin de farkına varır. MİA Anaokulları yerleşkelerin olanaklarına farklılık gösteren seçmeli okul öncesi gelişim programları ile deneme, araştırma ve kendi ilgi alanlarını bulma şansını yakalar.

MİA Emirgan, Sarıyer Anaokulu seçmeli programları hakkında bilgi almak ve okulumuzu ziyaret etmek için tıklayınız.

MİA Emirgan Anaokulu ’nda okul öncesi eğitim ve alternatif eğitim yaklaşımları:

Özel anaokulu ve özel kreş statüsündeki MİA Anaokulları; tüm yerleşkelerinde alternatif eğitim modelleri arasından Reggio Emilia Yaklaşımı ’nı benimser. Reggio Emilia yaklaşımı; çocuğun kendi dinamiklerinden doğan, zamanla dönüşen, kültürel farklılıkları gözeten, merak tabanlı proje çalışmalarını savunur.

MİA Emirgan Özel Anaokulu’nda okul öncesi eğitimde çocukların zamandan bağımsız olarak kendi özgün projeleri üzerinde çalışmaları desteklenir. Bu projelerde amaç üstün bir eser ortaya koymaktan çok, çocuğun ilgi duyduğu konuları kendi yöntemleriyle araştırmasının ve kendine özgü sanatsal bir dille ifade edebilmesinin önünü açmaktır. Reggio Emillia yaklaşımı ’nı benimseyen Emirgan MİA Kreş ve Anaokulu ’nda da, okul öncesi eğitim programı çocukların ihtiyaçlarına sürekli değişir ve dönüşür. Bize göre en iyi anaokulu çocukların değişen ihtiyaçlarına hızla cevap veren, çocukların liderliğinde sürekli değişip dönüşen bir anaokuludur.

Reggio Emillia yaklaşımı ve MİA Anaokulları okul öncesi eğitim felsefesi hakkında detaylı bilgi almak için anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

MİA Emirgan Anaokulu ’nda İngilizce eğitimi:

“Dünya hepimizin evidir ve her dil bir kapıdır” düşüncesiyle ve Okul öncesi İngilizce eğitimde en iyi anaokulu olma iddiasıyla MİA Anaokulları tüm yerleşkelerinde İngilizce eğitim programı sağlar. Sürekli gelişen, benzersiz ve eğlenceli “Beştepe Juniors Uluslararası Programı” sayesinde okul öncesi eğitimde İngilizce ile tanışan MİA Emirgan Anaokulu çocuklarının günlük dil, matematik, okuryazarlık, sanat ve bilim becerilerini benzersiz şekilde geliştireceğine inanıyoruz. MİA Emirgan, Sarıyer Anaokulu artık devasa bir metropole dönüşen dünyamızda çocukları dünya vatandaşı olmaya hazırlar. Yaşama yönelik İngilizce eğitimi ile birlikte MİA Emirgan, Sarıyer Anaokulu tavsiye edilen, uluslararası ilkokulların beklentilerini karşılayan bir akademik yeterlilik kazandıran bir eğitim kurumu olma iddiasındadır.

İnanıyoruz ki, 2022-23 eğitim yılı ile birlikte öğrencilerimiz, Beştepe Juniors 3D çizgi film serisi ve kitaplarında bulunan, Best, Tepe, Liz, Purple, Level ve Ms. Rain’e macera dolu yolculuklarında eşlik ederek, dil ve akademik becerilerini eğlenceli ve etkili bir şekilde geliştirecekler ve diğer İngilizce eğitim veren kreşler ve anaokulları arasında ayrıcalıklı bir yere sahip olacaklar.

MİA Emirgan Anaokulları okul öncesi İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

MİA Emirgan Anaokulu ’nda açık hava ve oyun:

Reggio Emilia yaklaşımına göre öğrenmek sadece zihinsel/akademik bir süreç değildir.  MİA Emirgan Anaokulu’nda da tüm bahçe ve oyun alanları sınıfların devamı olarak kabul edilir. MİA Emirgan, Sarıyer Anaokulu’nda Reggio Emilia alternatif eğitim yaklaşımına uygun; çocukların işitme, görme, dokunma ve denge duyularını uyaran bir mimari bir anlayışla tasarlanmış üç bahçe ve oyun alanı bulunmaktadır. Ferah ve huzurlu bir ortam sağlanabilmesi için sınıflar tarafından dönüşümlü kullanılan bu üç bahçe ve oyun alanı yılın dört mevsimi çocuklara açıktır.

Eski İstanbul’un güzellikleri hala yaşayan ve oldukça merkezi bir konumda bulunan MİA Emirgan Anaokulu, yakın çevredeki yeşil alanları, Emirgan Korusu’nu, müzeleri, içinde bulunduğu mahalleyi çocuklar için keşif ve öğrenme alanı olarak değerlendirir. Kendi olanaklarını kullanarak çocukları kent kültürüyle buluşturur; şehrin içindeki doğayı arar, bulur ve keşfeder. MİA Emirgan, Sarıyer Anaokulu; doğadan ilham alan, kent kültürüne sahip çıkan farklı üslubuyla da diğer özel Sarıyer anaokullarından ayrışır.

Mia Emirgan Anaokulu

MİA Emirgan Anaokulu’nda sağlık ve beslenme:

Tüm MİA Özel Anaokulları ’nda sağlıklı beslenme ve doğru beslenme alışkanlıklarının kazanılması okul öncesi eğitimin bir parçasıdır. MİA Emirgan, Sarıyer Anaokulu ’nda beyaz un kullanılmaz. Ekmek ve unlu mamuller tam buğday unuyla kendi mutfağımızda yapılır. Yoğurt aşçımız tarafından mayalanır. Şeker yerine hurma şurubu kullanılır. Kızartma yerine fırın tercih edilir. Kullanılan yumurtalar gezen tavuk yumurtasıdır. Daima mevsimine uygun organik sebze ve meyveler tüketilir ve bu sebzeler tüketilmeden önce ozon makinesiyle temizlenir.

MİA Emirgan Özel Kreş ve Anaokulu kaç yaş grubu çocukları kabul etmektedir?

Özel anaokulu ve özel kreş statüsündeki MİA Emirgan Anaokulu 3 yaş , 4 yaş ve 5 yaş çocuklarını kabul edebilmektedir. Ana sınıfı da dahil olmak üzere kreş ve anaokulu öğrenci kabulü; her yıl açıklanan kontenjanlara göre yapılır.

Şu anda MİA Emirgan Anaokulu olarak toplam 6 sınıfta maksimum 96. öğrencilik kapasitemiz bulunmaktadır. Anasınıfı da dahil olmak üzere tüm sınıfların 16 kişilik kapasitesi vardır.

Kreş ve anaokulu başvuru süreci ailenin okula ziyareti ve okul müdürüyle görüşmesiyle başlar. Bu görüşme alternatif eğitimde Reggio Emilia yaklaşımı esas alan MİA Emirgan Kreş ve Anaokulu için birinci derecede önemlidir. Çocuk, aile ve okul yönetimi olarak tanışıp anlaştıktan sonra, ilgili yaş grubu için kontenjan varsa, MİA Emirgan kreş fiyatları hakkındaki bilgilendirmenin ardından velinin de karar vermesiyle birlikte kayıt; düzenlenen bir randevu ile kolaylıkla gerçekleşir.

MİA Özel Kreşler ve Özel Anaokulları fiyatları yerleşkeler arasında yerleşkeler arasında farklılık gösterebilir. 2022-23 eğitim öğretim dönemi MİA Emirgan, Sarıyer Anaokulu fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen randevu alınız.

MİA Emirgan Anaokulu’nda okula uyum süreci:

Tüm MİA Özel Kreş ve Anaokulları ’nda okul öncesi eğitim uyum süreci tüm okul kadrosu tarafından titizlikle yürütülen bireysel bir süreçtir. Süreç, kayıt sırasında anaokulu psikoloğu ve aile arasında gerçekleşen detaylı bir görüşme ile başlar. Aile görüşmesi sonucunda çocuğun ana okulu veya ana sınıfı ile bağ kurması için önemli olan bilgiler sağlanır. Kreş ve anaokuluna başlayan çocuğun öğretmeniyle güven ve sevgi içeren bir bağ kurması beklenir. Sonrasında çocuğun küçük akran grubuna dahil olması, en son olarak da sınıfı ile tanışması hedeflenmektedir. Özetle çocuğun ihtiyaçları gözetilerek, oyunla kademeli bir geçiş yapılır.

MİA Emirgan Anaokulu’nda eğitim-öğretim zamanları ve saatleri:

Özel anaokulu ve kreşler statüsündeki tüm MİA Anaokulları ; resmi tatiller, belirlenen yaz ve yarıl yıl tatilleri haricinde yılın 12 ayı boyunca açıktır. Tüm MİA Anaokulları’nda olduğu gibi MİA Emirgan, Sarıyer Anaokulu’nda da eğitim; 09:00–17:00 saatleri arasında devam etmektedir. Okula girişler sabah saat 8.30’ta başlar, saat 17.30’da tüm öğrencilerin çıkış yapması beklenir.

MİA Emirgan Anaokulu’nda ulaşım ve servis hizmetleri:

Anaokulu , kreş veya yuva … Adı her ne olursa olsun, okul öncesi eğitim çocuğun ailesinden sonra adım attığı ilk sosyal çevredir. Alternatif eğitim de Reggio Emilia yaklaşımı esas alan MİA Emirgan, Sarıyer Anaokulları ’na göre “ En iyi anaokulu bulunduğunuz çevreye en yakın anaokulu ” dur. Ancak MİA Emirgan, Sarıyer Anaokulu olarak doğdukları andan itibaren şehirli, hatta büyük şehirli olan çocuklarımızın okula ulaşım hizmetine ihtiyaç duyabileceklerinin de bilincindeyiz. Emirgan’da bulunan MİA Özel Anaokulu, çocuklarını Zekeriyaköy, İstinye, Tarabya, Maslak ya da diğer Sarıyer bölgesi ilçelerinden okula göndermek isteyen ailelerin taleplerinin belirli bir sayıya ulaşması durumunda , ailelerin bu konuda organize olmasına yardımcı olabilmektedir.

Okulumuz

Konumumuz

Bizi Ziyaret Etmek İstermisiniz?

Kişisel verileriniz, KVKK Politikaları kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak KVKK Politikaları'nı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.