Covid-19 Salgını’na karşı aldığımız önlemler

İngilizce Eğitim Programı

Avrupa Dil portfolyosuna uygun ve Total Physical Response (Bütüncül Fiziksel Yaklaşım) metodunu uygulayan programımız ile çocuklar İngilizceyi tıpkı Türkçe’yi öğrendikleri gibi duyarak, konuşarak ve tekrar ederek öğrenir. Yabancı öğretmenler ile verdiğimiz bu eğitim Yabancı dil öğrenimi yerine ikinci dil edinimi olarak tanımlanmaktadır. Türkçe müfredatımız ile sarmal bir yapıya sahip olan ve zengin eğitim materyalleri ile destekelenen İngilizce programımız ile çocuklarımız İngilizceyi içselleştirmekte ve kendilerinden kullanmaya başlamaktadırlar.

Oyunlarla, şarkılarla ve İnteraktif drama ile birlikte verdiğimiz bu özel eğitim, öncelikle; çocuğun, başka dil ve kültürlerin varlığının farkına varmasını sağlamaktadır. Günün önemli bir bölümünü İngilizce öğretmenlerimiz ile geçiren çocuklarımız İngilizceyi günlük hayatlarında oynayarak ve eğlenerek öğrenmektedir.

Yaş grupları ve gelişim özellikleri dikkate alınarak hazırlanan, sarmal bir yapıya sahip, Cambridge, Pearson ve Jolly Phonics  yayınlarının zengin eğitim materyalleri ile desteklenen programımızla çocuklarımız İngilizceyi günlük hayatlarında kendiliğinden kullanmaya başlayarak öğrenmektedir. Multidisipliner yapıya sahip olan ingilizce programımız Türkçe müfredatımız ile entegre ilerlemektedir. Bu şekilde çocuklar Türkçe kelimeleri ve terimleri öğrendikten sonra İngilizcesini öğrenmekte ve içselleştirmektedir.

Çocuklarımız İngilizceyi gün boyu sadece sınıfta değil yemekte, bahçede, tuvalette kullandığı için İngilizceyi tıpkı Türkçeyi öğrendiği gibi duya duya, konuşa konuşa, tekrar ede ede öğrenir. Literatürde bu yöntemin adı “yabancı dil öğretimi” değil “ikinci dil edinimi”dir. Öğrencilerimizin hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmelerinin sebebi etkin metodolojimiz, güçlü müfredatımız ve doğal İngilizce ortamımızdır

MİA'DA
İngilizce Eğitim Programı !
Mia’da günler nasıl geçiyor
izlemek için lütfen tıklayınız.