Covid-19 Salgını’na karşı aldığımız önlemler

Kid Fit – Okul Öncesi Beden Eğitimi

2-5 yaş çocuklar için özel olarak hazırlanmış Dünya’nın tek okul öncesi beden eğitimi programı olan Kid-Fit ile çocuğunuz temel anatomi bilgisi alarak vücudunu keşfederken geliştirir. Sağlıklı beslenme egzersizin ona katacaklarını öğrenir, fiziksel gelişimi konusunda daha istekli ve bilinçli olur. Egzersiz, Dans, Jimnastik, Müzik, Ritim ve Esnemeyi içeren bu özel program ile çocuğunuz sporu içselleştirirken kalp, akciğer, kaslar ve kemikleri gibi vücut sistemleri ile tanışır.

Çocuklar en başından itibaren egzersizin eğlenceli olduğunu, sağlıklı beslenmenin onların vücutlarının mutlu olmasını sağladığını ve büyümek ve güçlü olmak için dinlenmenin gerekli olduğunu öğrenirler. Müzikler, aktiviteler, dersler ve takviye içerik her 6 haftada bir yenilendiği için çocuklar programı her zaman eğlenerek uygularlar.

 

Egzersiz: Aerobik ve güç egzersizlerini sağlamak için tasarlanan bu fitness programı çocukların hareket etmelerini sağlar. Egzersizin eğlenceli olduğunu öğrenirken kalp, akciğerler ve kaslarını güçlendirirler.

Dans: Kardiyovasküler hareket becerileri geliştirilmesi için belirli danslar ve koordinasyon gerektiren hareketler öğretilir. Çocuklar yağ yakmak ve gelecekteki  risk faktörlerini azaltmak için esas olan gerçek aerobik egzersizleri gerçekleştirirler.

Cimnastik: Denge ve güç vurgulanarak çocuklar vücutlarını kontrol etmeyi ve hareketleri yapmayı öğrenir. Tam anlamıyla iyi bir hal alana kadar beceriler tekrarlanır. Her KID-FIT sınıfı dengede durma ve güçlendirme aktiviteleri içermektedir.

Spor: Yıl boyunca tüm çocuklara çeşitli spor becerileri sunulmaktadır. Okul öncesi çocuklar ise farklı yaşlara uygun spor ekipmanları ve rekabetçi olmayan oyunlar ile eğlenceli ve kısa bir tanışma fırsatı bulur. Çocuklar denedikleri için teşvik edilir ve her türlü spor ekipmanını dokunarak deneyimlerler.

Anatomi:  KID-FIT, insan vücudunda mevcut çeşitli sistemler ve organları sade ve yaşa uygun açıklamalarla öğretir. Çocuklar sadece bir kalp, akciğer veya beynin nasıl göründüğünü öğrenmekle kalmaz aynı zamanda bu organların ne işe yaradığını, neden önemli olduklarını, onlara nasıl bakacaklarını ve onlara nelerin zarar verebileceğini öğrenir.

Beslenme: Çocuklara çeşitli besinler, sağlıklı beslenme seçimleri yapma ve vücudumuz için neden sağlıklı gıdalara ihtiyaç duyduğumuz öğretilir. Her bir KID-FIT seansında çocuklar sağlıklı beslenme seçimleri yapmayı öğrenir. Gündelik oyunlar arasında ana besin gruplarını tanıma, meyveler ve sebzeler yer almaktadır.

Müzik ve Ritim: Bir çocuğa bir ritmi nasıl takip edeceği öğretilir, çeşitli müzik enstrümanları ile tanışmaları sağlanır ve müzik ile ilgili erken dönem deneyimler sunulur.

Esneme ve Rahatlama: Çocukların esnekliklerini korumalarının ve hızla gelişen kaslarını esnetmenin önemi anlatılır. Dersimiz çocuklara kendi içlerine odaklanmayı öğreten bir rahatlama bölümü ile sona erer. Çocuklar bu bölümde aktif geçen bir ders sonrası sakinleşmeyi öğrenirler.

MİA'DA
Kid Fit – Okul Öncesi Beden Eğitimi !
Mia’da günler nasıl geçiyor
izlemek için lütfen tıklayınız.
Çocuklar hareket ederek  çevreleri ile etkileşime girerler ve dünyalarını keşfederler.  Bu süreçte iyi düşünme ve iletişim becerileri geliştirirler
Çocuklar hareket ederek çevreleri ile etkileşime girerler ve dünyalarını keşfederler. Bu süreçte iyi düşünme ve iletişim becerileri geliştirirler
Zero to Three (2004)