Covid-19 Salgını’na karşı aldığımız önlemler

Kids Art-Sanat Eğitim Programı

Kids Art programıyla çocuğunuz farklı sanat dallarıyla tanışır, süreç sanatı metoduyla farklı malzemeleri ve süreçleri keşfederek sınırsız hayal güçleri ile özgün eserler üretirler. Çocuğunuz renkleri, formları, çizgileri, desenleri, dokuları öğrenirken ip,kil, tel, pastel ve boya gibi malzemeleri kullanmayı öğrenir. Boyama, heykel yapımı, çizim, kolaj, kağıt ve kumaş sanatı, mozaik anime, stüdyo sanatları, popüler sanat ve nokta resimler gibi bir çok farklı teknikleri keşfeder.

Kids Art müfredatında ‘süreç sanatı’ metodunu kullanmaktadır. Süreç sanatında çocuklar farklı malzemeleri ve süreçleri keşfederken bunlara kendi fikirlerini ekleyip özgün eserler üretirler. Çocuklar, boyalar, teller, killer ve daha pek çok malzeme kullanırken hayal gücünü kullanırlar.

Çocuklar Eğlenirken;

Yeni Sanat Teknikleri öğrenirler

Çocuklar renkler, formlar, çizgiler, şekiller, dokular ile deneyler yapar ve bambu fırçalar, kalıp bileşenleri, ipler, pastel boyalar ve daha fazlası gibi yaratıcı sanat malzemelerini kullanır ve bunları değerlendirir.

Sanat Form ve stillerini keşfederler

Boyama, heykel yapımı, çizim, kolaj, kağıt ve kumaş sanatı, mozaikler, anime, stüdyo sanatları ve Popüler Sanat ile Nokta Resimler ve bunlar arasındaki tüm tarzları keşfeder.

Beyinlerini Geliştirirler

Sanat derslerimiz çocukların konsept geliştirme, problem çözme, dil, tarih, ölçme, eleştirel düşünme, iyi motor gelişim ve okulda başarıya katkıda bulunan birçok farklı becerisi de dahil olmak üzere bilişsel beceriler inşa etmelerine yardımcı olur.

Kendilerini Keşfederler

Çocuklar, deneyler yapar, problemleri çözer ve eşsiz sanat eserleri yaratırken kendi fikirleri ve özgünlüklerini dışavurmak için hayal güçlerini kullanır. Yaratıcılıkları geliştikçe özgüvenleri de gelişir.

MİA'DA
Kids Art-Sanat Eğitim Programı !
Mia’da günler nasıl geçiyor
izlemek için lütfen tıklayınız.