Covid-19 Salgını’na karşı aldığımız önlemler

Meet the Masters – Sanat Tarihi

Meet the Masters sanat tarihinin Picasso, Matisse veya Jackson Pollock gibi önemli sanatçılarını, eserlerini ve yöntemlerini anlatan bir sanat programıdır. Çocuklarımız sadece bu büyük sanatçılar ile tanışmak ile kalmazlar, eserlerini yeniden yorumlayarak hayal güçlerini geliştirirler.

Büyük sanat ustaları bizlere muhteşem bir miras bıraktı. Bu başyapıtlar hakkında çocuklara verilen eğitim onların zihnini açar ve onlara bir ömür boyu sürecek bir sanat aşkı kazandırır.

Meet the Masters bunu 3 adımda yapar….

İlham: Öğrencilere sanatçıların hayatları ve ünlü eserleri slaytlar, oyunlar ve müzik aracılığıyla anlatılır. Etkileşimli sorular ve multimedya içeriği ile sınıflar öğrencilerin büyülendiği bir sanal müzeye dönüşür.

Eğitim: Çocuklar önceden hazırlanmış çalışma kağıtları üzerinde kendi hızlarında daha çok renkli kalemler ile çalışmaya başlarlar. Bu çalışmalar ile renkleri Monet’den, doku’yu Van Gogh’dan ve portreyi Leonardo da Vinci’den öğrenirler.

Proje: Çocuklar öğretilen usta ile aynı tarzda, stilde veya aynı konuda adım adım sanat projelerine başlarlar. Bu projeler donanımlı sanat odamızda sulu boya, pastel, bamboo fırçalar ve kil gibi farklı malzemeleri kullanılarak yapılır. Çocuklar Ustaların eserlerini yorumlarken yaratıcılıklarını keşfederler ve yeteneklerini geliştirirler.

MİA'DA
Meet the Masters – Sanat Tarihi !
Mia’da günler nasıl geçiyor
izlemek için lütfen tıklayınız.