Çocukları içeride eğlendirmek için yeni yollar bulmak  bir süre sonra zorlaşabilir.
Aşağıdaki etkinlik önerileri  çocuklarınızı sadece  meşgul etmekle kalmayacak  aynı zamanda yeni fiziksel beceriler, motor beceriler ve problem çözme teknikleri öğretecekdir.
Koridorunuzu bir bowling alanına çevirin:   Tuvalet kağıdı rulolarını veya boş su şişelerini  bowling pini olarak kullanın. Onları yıkmak için küçük bir top yuvarlayın. Bunu yaparken skor tutmak çocukların matematik becerilerinide geliştirecektir.
Bir kale inşa edin: Bir masa ve sandalyelerin etrafına kale “duvarlarını” kurarken, evde bulabileceğiniz yastık ve battaniyeleri toplamanıza yardımcı olması için çocuğunuzdan yardım isteyin.  Çocuğunuz tüm bu malzemeleri bulmak ve taşımak için ciddi anlamda enerji harcayacaktır ve yorulacaktır.  Çocuğunuz bu kaleyi kurduktan sonra içinde zaman geçirmek isteyecektir. İşte tam bu zamanda ona bir masal okuyup kalesinin içinde kısa bir şekerleme yapmasını sağlayabilirsiniz.
Çorap atmak: Bir çamaşır sepeti ve bir sürü  çorap ile eğlenceli bir oyun oluşturabilirsiniz. Çamaşır sepetini çocuğunuzdan zor ama makul bir mesafeye yerleştirin. Sonra çorapları sepete atmaya çalışın. Bu süreçte  “Denemeye devam et!” veya “Yapabilirsin!”  diyerek onu motive edin. Bu oyun, çocukların vücutlarını hareket ettirmeleri  ve el-göz koordinasyonlarını  geliştirmelerini sağlamak için iyi bir yoludur.
Uzun süre evde kalmak çocuklar ve yetişkinler için her zaman zor bir iştir. Hareket etmeye ve moralinizi yüksek tutmayı unutmayın. Fiziksel olarak aktif ve becerikli çocuklar  yaşamları boyunca günlük fiziksel aktivitelerin tadını çıkarmak ve bunlardan faydalanmak için alışkanlıklara sahip olacaklardır.

Arkadaşlarınızla paylaşın!