Information on COVID-19

Çocuğunuzu Gripten Nasıl Korursunuz?

SAĞLIK
28 Kasım 2019
Çocuğunuzu Gripten Nasıl Korursunuz?

Çocuğunuz hastalandıysa, onları evde tutun.

Eğer Çocuğunuz hastalandıysa onları anaokuluna göndermeyin. Bu durumda hastalık herkese bulaşıyor ve ebeveynlerin bunu yapmasını gerçekten istemiyoruz. Bu yüzden hasta olduklarında çocuklarınızı evde tutun ve çocuk doktorunuza gidin. ”

Çocuklar ateşi, kusması veya ishali olmadan 48 saat geçirdilerse genellikle anaokuluna okula gidebilirler. Ancak içgüdünüzü kullanın: Çocuğunuzun iyi görünmediğini düşünüyorsanız, evde kalın ya da doktora götürün

Çocuğunuzu doktora götürün.

Düzinelerce çocuğun gripten hastalandığını duyduktan sonra, pek çok ebeveynin çocuğu ateşlendiği anda veya öksürdüğü ve hapşırdığı zaman doktora götürmsi istemesi şaşırtıcı değildir. Her sene farklı virus türleri çıktığı için semptomlarda değişmektedir. Ebeveynlerin endişelendiği noktada bir doktora muaneye gitmesi doğru olacaktır.

Çocuğunuza nasıl öksüreceğini veya düzgün hapşıracağını öğretin.

Virüslerin yayılmasını önlemek için çocuklara ellerine değilde dirseklerinin üzerine hapşurmayı veya öksürtmeyi öğretin. Bu konuda çocuğunuzun kreşi veya anaokulundan destek isteyebilirsiniz.

Çocuğunuza yüzlerine dokunmamalarını söyleyin.

Gözlerinizi, burnunuzu ve ağzınızı içeren T bölgesinden kaçının. Bu talimatları tekrarlamaya devam edin: Mesajın çocuklar tarafından anlaşılması biraz zaman alabilir.

Kimseyi yüzünden öpmeyin.

Bunun yerine, özellikle de yeni doğanlar ve küçük bebekler söz konusu olduğunda, çocukların kafasının arkasını öpün. Çünkü hasta olacaksanız semptomları hissetmeden 3 gün önce virüsleri bulaştırmaya başlıyorsunuz.

Temizle, temizle, temizle

Çocuklarınıza düzenli el yıkama alışkanlığı kazandırmanız çok önemli. Bununla beraber evinizi ve çocuğunuzun bulunduğu bölgeleri sistematik bir şekilde temizlemeniz çok önemli. Bununla beraber evinizi bol bol havalandırın ve çocuğunuzun temiz hava aldığından emin olun. Temiz havada virus ve bakteri konsantrasyonu her zaman çok daha azdır. Bu konuları çocuğunuzun anaokulu ile görüşün ve bunların çoğunuzun anaokulunda uygulandığından emin olun.

Çocuğunuzun ateşe verdiği tepkiyi izleyin.

Çocuğunuza Caprol veya Motrin gibi bir ilaç verirseniz ve ateşi sakinleşirse, hareketlenip normal davranmaya başlaması gerekiyor. Bu durumda, muhtemelen rahatlayabilirsiniz.

Öte yandan, ateşin düşmez ise veya çok halsiz ise derhal bir doktor tarafından görülmesi iyi olur

Sağlıklı Günler,

MİA ANAOKULLARI

Aşağıdaki kod 'den hemen sonra eklenecek: Sorularınız olursa ulaşabilirsiniz.