Covid-19 Salgını’na karşı aldığımız önlemler

Kontrol Listesi

Çocuğunuz için bir anaokulu seçme zamanı geldi ve bunun ne kadar zor bir karar olduğunu anladınız. Kafanızda onlarca soru var. Çocuğumun tüm ihtiyaçları karşılanacak mı? Ona iyi davranacaklar mı? Kendini ifade edebilecek mi? Yemek yiyecek mi? Arkadaşları ile geçinebilecek mi? En önemlisi her durumda ona şefkat ve sevgi ile yaklaşılacak mı?

Bu önemli kararı vermeden önce ilk önce çocuğunuzun ve kendi ihtiyaçlarınızı belirleyin. Çocuğunuzu butik bir okulda mı mutlu olur yoksa daha büyük bir okulda mı? Tam günlük bir programamı ihtiyacınız var yoksa yarım günlük bir programa mı? Bütçeniz nedir? Bu soruları cevapladıktan sonra çocuğunuza ve kendinize uygun bir anaokulu aramaya başlayabilirsiniz.

Bu süreçte okulları birbirleriyle karşılaştırabilmeniz için sizler için bir kontrol listesi hazırladık. Bu listedeki soruları ziyaret ettiğiniz okullara sorarak okulları etkin bir şekilde karşılaştırabilirsiniz. Ziyaret ettiğiniz kurumlara soru sormaktan çekinmeyin ve şeffaf olmalarını bekleyin. Okulu çevrenize sorun ve gerekirse okuldan referans isteyin. İletişim dillerini dikkatle dinleyin ve en önemlisi iç güdülerinize güvenin. Adım adım ilerleyerek çocuğunuzun mutlu olacağı ve sizinde güvenebileceğiniz bir kurum bulabilirsiniz.

Sevgiler,

MİA Anaokulları