Covid-19 Salgını’na karşı aldığımız önlemler

Mia’da İletişim

Okul aile iletişimi, öğrencilerimizin duygusal, sosyal ve akademik gelişmelerinde bir bütünlük sağlaması bakımından çok büyük önem taşır. Felsefemiz gereği şeffaflığa önem veririz. Bu düşünceden hareketle, velilerimiz istedikleri zaman okulumuza gelip çocuklarını kamera üzerinden diledikleri kadar izleyebilirler.

MİA İletişim Uygulaması

Günlük iletişimde özel MİA uygulamasını kullanırız. Bu uygulama üzerinden velilerimiz akıllı telefonları üzerinden çocuklarının kendilerini nasıl hissettiğini, sağlığını, beslenme durumunu ve uyku durumunu gün sonu raporu olarak alırlar.

 

Aylık menü ve etkinlikleri anlık olarak görebilirler. Velilerimiz çocuklarının öğretmenleri ile belirli saatlerde anlık olarak mesajlaşabilirler. Öğretmenlerimiz çocukların aktivitelerinin resimlerini günlük olarak paylaşır. Servis kullanan velilerimiz, bu uygulama üzerinden servisi canlı olarak harita üzerinden izleyebilirler.

Veli Toplantısı

Öğretim yılına velileri bilgilendirmek için oryantasyon toplantısı ile başlarız. Bu toplantılarda veliler öğretmenlerle tanışır ve ders programları ile okulun işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi alırlar. Her dönem sonunda yılda iki kere Veli toplantısı yapılır.  Bu toplantılar dışında veliler farklı zamanlarda da sınıf öğretmeninden veya rehberlikten randevu alarak görüşebilirler.

Veli- Branş Öğretmeni Bireysel Görüşmeleri

Velilerle branş öğretmenlerinin bireysel olarak yaptıkları görüşmelerdir. Öğretim yılı başında velilere veli-öğretmen bireysel görüşme saatlerini gösteren bir çizelge gönderilir. Veliler istedikleri zaman, randevu alarak, çizelgede belirtilen saatlerde öğretmenlerle görüşebilirler.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisi Görüşmeleri

Psikolojik danışmanların öğrencilerin duygusal, psikolojik ve sosyal gelişimlerini anne-baba ile paylaşmak amacıyla düzenledikleri görüşmelerdir. Veli de gerek gördüğü durumlarda randevu alarak öğrencinin psikolojik danışmanı ile görüşebilir.

Bültenler

Bültenler, anaokulunda uygulanan eğitim ve kültürel etkinliklerinin yer aldığı, yazı ve fotoğraflardan oluşan çalışmalardır. Çalışmada çocukların ürünleri, tema boyunca yaptıkları geziler, branş derslerinde yapılan çalışmalar  yer alır.