Covid-19 Salgını’na karşı aldığımız önlemler

Mia’da Güvenlik

Ataşehir MİA Anaokulunda güvenlik en önemli önceliklerimizden biridir. Belirli aralıklarla denetlenen tüm güvenlik süreçlerimizi Türkiye’nin tek okul güvenlik firması olan City Group Security firması danışmanlığı ile oluşturduk.

Sınıflar, Oyun Alanları ve Genel Alanlar

Okullarımızdaki tüm mobilyalar çocuklar için özel üretilmiştir Köşeleri korumalıdır, masaların ayakları ahşaptan yapılmıştır ve mobilyalar yerlerine sabitlenmiştir. Okulumuz ve sınıflarımız, öğretmenlerin tüm çocukları görsel ve sesli olarak kolayca denetleyebileceği şekilde tasarlanmıştır.

 

Tüm Kapılar ve dolaplar sıkışmayı önlemek için stoperler ile donatılmıştır, tüm prizlerimiz güvenlik kilitlidir, risk oluşturabilecek tüm köşeler kaplanmıştır, tüm pencerelerin arkasında güvenlik ağları mevcuttur. Yüksek kalite oyun alanlarımız sistematik olarak denetlenmektedir.  Herhangi bir düşme durumunda yumuşak yüzeylere sahip güvenli düşme alanlarımız mevcuttur. Çocuklar okul içinde mutlaka öğretmen refakatinde hareket ederler.

Kadromuz

Tüm öğretmenler ve çalışanlar çocuklar için hazırlanmış olan ilk yardım eğitiminden geçmiştir ve sertifikalıdır.

Acil Durumlar

Binalarımız en son deprem yönetmeliğine uygun şekilde  inşa edilmiştir. Üniversitelerden sağlamlık raporları vardır ve deprem raporları mevcuttur.  Okulumuzun her noktası ve bahçesi  CCTV kameralar ile izlenmektedir. Acil durum planlarımız hazırdır ve 3 ayda bir oyun şeklinde tatbikat yapılmaktadır.

Servis

Uzun süredir beraber çalıştığımız servis şoförlerimizin tüm psikoteknik, göz sağlığı ve adli sicil kontrolleri yapılmıştır. Servisimizde çocuklar uzun süredir beraber çalıştığımız hosteslerimiz eşliğinde seyahat eder. Her çocuk bir koltuğa oturur ve emniyet kemeri kullanır. Servisimizin hızı ve konumu velilerimize açtığımız uygulamamız aracılığıyla anlık olarak izlenebilmektedir.