Covid-19 Salgını’na karşı aldığımız önlemler

Mia’da Hijyen

MİA Anaokulunda  hijyen en önemli önceliklerimizden olmakla beraber çocuklarımıza hayat boyu sürecek hijyen alışkanlıklarını öğretmekteyiz. Hijyen müfredatımızın önemli bir parçası olup el yıkamanın, diş fırçalamanın ve kişisel bakımın önemini şarkılar, oyunlar ve etkinlikler ile çocuklarımıza öğretmekteyiz.

Hijyen Standartlarımız

Temizlik  personellerimiz  belirli bir temizlik planı dahilinde kendi sorumluluk alanlarındaki formları doldurarak sistemli bir şekilde temizlik yapmaktadırlar. Okulumuz  temizlik planı ve acil ihtiyaçlar dahilinde periyodik olarak temizlenmekte ve bu akış formlar ile takip edilmektedir. Tuvaletleri profesyonel ürünler ile temizlerken genel temizlikte UGREEN marka organik temizleyiciler kullanmaktayız.

Buharlı Temizlik

Okulumuzu vakumlu ve buharlı Karcher marka endüstriyel buharlı temizlik makineleri ile dezenfekte etmekteyiz. Buharlı temizlikte var olan yüksek sıcaklıktaki buhar, mikrop, virüs, mantar, alerjilere yol açan akarlar ve  mayt gibi mikroorganizmalara karşı 100% etkilidir.

 

Buharlı temizlik;

 

* Uygulandığı alandaki tüm virüsleri ve mikropları, yüksek ısı ve basıncın etkisiyle yok eder.

* Arkasında kalıntı bırakmaz.

* Temizlik yaparken aynı anda sanitasyon da yapar.

 

Tüm zeminlerde etkili olan bu makineler sıcak buharda püskürtebildiği için özellikle tuvaletlerimizi, sınıflarımızı ve ortak alanlarımızı çok etkili bir şekilde dezenfekte edebilmekteyiz.

Organik Temizlik

Silerek temizlemede 100% organik olan Ugreen Ürünlerini  kullanmaktayız. Tamamen doğal ve etkili olan bu ürünler bir çok kimyasal temizlik malzemesinde bulunan Klor, Sles ve paraben gibi maddeleri  kalıntı olarak bırakmaz ve daha sağlıklı bir ortam sağlar.

Hava ve Su Kalitesi

Okulumuzda sınıflar, genel alanlar ve yemekhane günlük olarak havalandırılmaktadır.  Havayı kontrol etmek ve temizlemek için virüslere karşı çok etkili UV ve Karbon filtreli    hava temizleme cihazlarını  çalıştırmaktayız. Okulumuzda LG markalı su filtreleri kullanmaktayız. Su kalitesini garanti etmek  için periyodik olarak sularımızı akredite labaratuarlarda test ettirmekteyiz.

MİA'DA
Mia’da Hijyen !
Mia’da günler nasıl geçiyor
izlemek için lütfen tıklayınız.