Covid-19 Salgını’na karşı aldığımız önlemler

Mia’da Sağlık

Etkin hijyen, sağlık eğitimi ve prosedürlerle sağlıklı bir öğrenme ortamı oluştururken çocuklarımızı sağlıklı bir geleceğe hazırlamaktayız MİA Anaokulunda çocuklarımıza sağlıklı olmak için doğru beslenmenin, spor yapmanın, iyi dinlenmenin ve genel hijyen kurallarına uymanın önemini, müfredatımızın bir parçası haline getirdiğimiz oyunlar, şarkılar ve aktivitelerle anlatmaktayız.

Enfeksiyon Kontrolü

Okullarımızdaki bütün öğretmenler; el yıkama, genel enfeksiyon kontrolü, yemek yeme kuralları ve bez değiştirme ile tuvalet eğitimi prosedürleri gibi temel hijyen uygulamalarına hakimdir. (bu prosedürler, her sınıfta duvara veya panoya asılı şekilde bulunur). Tüm bu kurallar müfredatımızın içinde olup çocuklara sistematik olarak öğretilmektedir.

 

Okullarımızın girişinde profesyonel termal kameralar bulunmaktadır ve okula giren her kişinin ateşi otomatik olarak ölçülmektedir.

 

Okulumuz her gün mikrop, virüs, mantar ve maytlara karşı etkili Karcher marka buhar makinaları ile dezenfekte edilmektedir.

 

Her sınıfta virüs, mikrop, mantar ve maytları etkisiz hale getiren Karbon ve UV filtreli hava temizleyiciler mevcuttur.

 

Genel alanlarda ve sınıflarda öğretmenlerin ve velilerin kullanması için el sterilizasyon istasyonları bulunmaktadır.

 

Kapı kolu veya trabzan gibi çok dokunulan yüzeyler acteonid spreyler ile dezenfekte edilmektedir.

 

Okullarımız aylık olarak ekolojik bir dezenfektan olan Huwa-San ile profesyonel olarak dezenfekte edilmektedir.

Önleyici Sağlık Hizmetleri

Okulumuzda önleyici sağlık hizmetleri kapsamında belirli aralıklar ile sağlık taramaları yapmaktayız.

Göz: Dünya Göz Hastaneleri ile anlaşmamız çerçevesinde 6 ayda bir tüm öğrencilerimizin göz muayeneleri yapılır.

Diş: Medicadent Diş Kliniği ile anlaşmamız çerçevesinde 6 ayda bir tüm öğrencilerimizin diş muayeneleri yapılır.

İlk Yardım Sertifikası

Okulumuzda tüm öğretmenler ilk yardım sertifikalıdır.

Alerji

Okulumuzda buhar makineleri ile temizlik yaptığımız için akar ve mayt gibi alerjiye yol açan canlıları etkin bir şekilde yok etmekteyiz. Aynı zamanda okulumuzda bulunan tüm halılar anti alerjik özelliğe sahiptir.

 

Gıda alerjileri konusunda bilgilendirilmemiz durumunda, sınıf öğretmenimizi de durum hakkında bilgilendiririz ve yemekhanemizde ilgili çocuğun masasına astığımız uyarılarla çocukların alerjik oldukları gıdaları tüketmelerini engellemekteyiz.

Acil Durumlar

Okulumuzda bulunan tüm kadromuz ilk yardım sertifikalıdır.

Okul kazaları ve akut gelişen acil hastalıklarda ihtiyaç duyulduğu takdirde,  veliden izin alınarak Doktorlu Acıbadem Mobil Sağlık Ambulans ekibi tarafından müdahalede bulunulur ve çocuğun hastaneye sevki yapılır.

Ekipmanlar

Okulumuzdaki uyku odasında yaylı ve ortopedik yataklar bulunur ve sınıflarımızdaki sandalyelerimiz ortopedikdir.  Uyku odamız ve sınıflar etkin bir şekilde  havalandırılmaktadır.  Uyku odasında  hava kalitesini sağlamak için UV ve Karbon filtreli hava temizleyicisi mevcuttur.

Oyuncaklar ve Boyalar

MİA Anaokulunda bulunan tüm oyuncaklar ve boyalar, TSE ve/veya Avrupa Birliği standartlarına uygundur.

Hastalıklar ve İlaçlar

Eğer bir çocuk merkezimize geldiğinde hasta ise ve rahat hissettirilemiyorsa velilerden çocuklarını eve götürmeleri istenecektir. Eğer bir çocuk merkezimize geldiğinde merkezimizde kalacak kadar iyi hissediyor ancak gün içinde hastalık durumu kötüleşiyorsa, söz konusu çocuk gün içinde sürekli olarak kontrol altında tutulur ve veli durumdan sürekli olarak haberdar edilir.

 

Çocukların ilacını ilaç formumuz ve iletişim uygulamamız üzerindeki detaylara göre vermekteyiz. Yanlış ilaç ve dozaj vermemek için bu prosedürleri sıkı bir şekilde uygulamaktayız.