Covid-19 Salgını’na karşı aldığımız önlemler

Mia Ataşehir

Sevgili Velilerimiz,

Anaokulu binamız Ataşehir , Küçükbakkalköy mahallesinde merkezi bir konumda olmakla beraber şehrin gürültüsü ve karmaşasından uzakta yer almaktadır.  MİA Ataşehir yerleşkemizde çocuklarımıza yaş gruplarına göre haftada 20 saat İngilizce eğitimi vermekteyiz.

Anaokulu binası olarak tasarlanan okulumuzun binası, 2014 yılında deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde inşa edilmiştir ve deprem dayanıklılık raporuna sahiptir.  İç mimarımız ve pedagojik danışmanlarımız denetiminde çocuklarımızın  ilgi, sevgi ve güvenliklerini sağlayacak mimari özellikler gözetilmiştir. Yerden ısıtmalı okulumuzda tüm sınıflar geniştir ve bol güneş alır.  Toplamda 300 m2 olan bahçemiz, çocuklarımızın güvenle ve eğlenerek oynayabileceği şekilde tasarlanmıştır.  Bahçemiz, çocuklarımızın oyun oynarken bilişsel ve motor becerilerini geliştirebileceği nitelikli oyuncaklarla donatılmıştır.

Ataşehir MİA, çocuklarımızın güvenliğini sağlamak için City Group Security firması tarafından denetlenmiş  ve akredite edilmiştir. Okulumuzun her katında duman sensörleri bulunur ve her sınıfın yangın merdivenlerine çıkışı vardır. Okulumuzun yangın ve deprem tahliye planları hazırdır ve belirli aralıklarla oyun şeklinde tatbikatlar yapılır.

Çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerinin çok büyük bir kısmını tamamladıkları bu yaşlarda, çocukların hayatına dokunup onların gerçek potansiyellerine ulaşmaları için çalışıyoruz. Onları her zaman bir bütün olarak görmekte; kendilerini ait hissettikleri, pozitif ilişkiler kurdukları, hayal güçlerini geliştiren güvenli  öğrenme ortamları sağlamaktayız.Çocuklarımızın fiziksel, bilişsel, duygusal ve ahlaki kapasitelerinin gelişmesini destekleyen  bütüncül  yaklaşım, hem müfredatımızın hem de eğitim felsefemizin en önemli parçasını oluşturmaktadır.

Çocuğunuzun sizden bağımsız olarak atacağı ilk adımlar, sizin için olduğu kadar bizim için de çok değerli. İşte bu yüzden Ataşehir MİA’da çocuğunuzun içindeki potansiyele ulaşabilmesi, mutlu bir ortamda güçlü eğitim programlarıyla yeteneklerini geliştirmesi için çalışıyoruz.

Biliyoruz ki, kendi seçimlerini yapabilen ve potansiyellerine ulaşabilen çocuklar, mutlu çocuklardır.

Ve özgür bir ortamda hayata attıkları ilk adımlar da, onları mutlu bir geleceğe hazırlar.

Sevgiler,

MİA Anaokulları

Mia Ataşehir !
Mia’da günler nasıl geçiyor
izlemek için lütfen tıklayınız.
OKULUMUZ
KONUMUMUZ